czwartek, 6 czerwca 2013

Piwonia na powitanie:)

Przeglądałam ostatnio szufladę z szablonami  moich wynalazków z ostatnich kilku lat i doszłam do wniosku że kiedy umieszczam moje propozycje na moim głównym blogu (cannon-cat.blogspot.com), giną w nadmiarze reportaży z rożnych wydarzeń. Poza tym chciałabym dedykować ten blog nauczycielom, wychowawcom i katechetom, nieustannie muszących zaskakiwać, wymyślać wykazywać się. Oczywiście dedykując mam nadzieję inspirować, dawać pomysł. Nie lubię  małpiego kopiowania moich wyrobów, dlatego nie będę publikować szablonów a jedynie efekt końcowy:)

Na powitanie piwonie, mój najnowszy wyrób, niektórzy widzieli je już na blogu nr 1.

Piwonia (Paeonia L.) – jedyny rodzaj należący do rodziny piwoniowatych (Paeoniaceae). Należą do niego ok. 33 gatunki. Pochodzą głównie z obszarów Europy i Azji o umiarkowanym klimacie, jedynie 2 gatunki pochodzą z zachodniego wybrzeża Ameryki Północnej. Gatunkiem typowym jest Paeonia officinalis

Większość gatunków to byliny, ale część z nich to niewysokie krzewy (do 2,5 m wysokości). U wszystkich gatunków liście są sezonowe, a korzenie marchwiaste, drewniejące. Posiadają białe, różowe, purpurowe, rzadziej żółte kwiaty, które są często pachnące. Mieszańce mają też kwiaty dwubarwne i pełne.
                              
                                                                                          Źródło- Wikipedia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz